Parduotuvė: +37064055875

Biuras:          +37069943839

Patarimai

Priemonės apsaugai nuo kurmių

30-01-2017

 

Kurmiai, dar vadinami sodo sanitarais labai stiprūs ir aktyvūs gyvūnai. Nors ir atlieka gerus darbus naikindami kenksmingus vabzdžius ir purendami dirvožemį šie maži gyvūnai dažnai nėra laukiami sode. Didžiausios jų veiklos pasekmės, varančios į neviltį daugelį gražios vejos gerbėjų – išrausti kurmiarausiai ir sugadintas estetinis vejos vaizdas.

Daugiau naudos ar žalos Jūsų sklypui? Ką daryti – kovoti su kurmiais ar ne?  Spręsti Jums, o šį kartą apžvelkime tai, ką galime pasiūlyti Jums, jei vis dėlto nuspręsite ieškoti priemonių kovai su kurmiais.

 

Populiariausia priemonė – spąstai

Dažniausiai tai vadinama efektyviausia priemone, nes rezultatai akivaizdūs. Kiekvienas sodininkas su laiku įgauna įgūdžius ir atranda jam geriausias priemones, spąstų statymo vietas ir būdus. Spąstų pasiūla didžiulė, tačiau jų veikimo principas išlieka toks pats – pajudinus specialų jutiklį aktyvuojami spąstai, kurie sugniaužia kurmį. Daugelyje spąstų yra specialūs indikatoriai, kurie leidžia pamatyti ar spąstuose jau sučiuptas kurmis.

Mūsų siūlomus produktus rasite čia.

 

 Spąstų alternatyva – ultragarsinis prietaisas

Vienas seniausių kurmių atbaidymo priemonių – atbaidymas garsu. Kur kas tylesnė ir mažiau žmogų erzinanti priemonė – ultragarsinis prietaisas, tačiau puikiai veikianti labai gerą kurmių klausą. Kurmis, išgirdęs jam nemalonų garsą stengsis kuo greičiau pasitraukti iš tokios teritorijos.

Kurmius atbaidantis prietaisas su saulės elementu veikia saulės energijos dėka, todėl puikiai atlieka savo funkciją ir tamsiuoju paros metu, taip visą parą apsaugodamas Jūsų sklypą. Mūsų siūlomas prietaisas atbaido ne tik kurmius, tačiau ir pelėnus, peles bei žiurkes. Prietaiso instrukcijoje yra nurodoma kokiame plote veikia prietaisas, todėl reikėtų apsiskaičiuoti ir įsigyti reikalingą jų kiekį, nes kartais gali ir neužtekti vieno prietaiso. Taip pat patariama prietaisą iš pradžių statyti sklypo centre, o ne kampuose ir stebėti poveikį.

Mūsų siūlomus produktus rasite čia.

 

 

Efektyviausia priemonė – specialus tinklas.

Viena iš efektyviausių priemonių yra viso sklypo apsauga, patiesiant specialų tinklą. Tinklas tiesiamas po dekoratyvine veja, sporto aikštynais ir gėlynais t.y. ten, kur kurmių padaroma žala yra didžiausia. Patiestas tinklas apsaugo nuo kurmių patekimo į sklypą ir išvengiama kurmiarausių.

Tinklas pagamintas iš ypatingai tvirtos medžiagos, polipropileno. Tinklo akutės mažos, neleidžia pralysti kurmiui, tačiau tuo pačiu netrukdo vystytis augalų šaknims, nesulaiko drėgmės, nebijo šilumos ir šalčio. Su laiku nepraranda savo savybių, o tvirtumo dėka suteikia papildomą stabilumą gruntui. Dirvoje išlieka tvirtas iki 150 metų.

Tinklas tiesiamas tvarkant, lyginant sklypą po statybos darbų. Rekomenduojama tinklą patiesti 10-12 cm gylyje, jeigu planuojate užsėsite veją. Gėlynuose ir kitose vietose, kur augalų šaknys didesnės ir yra giliau, gali būti tiesiama 30 cm gylyje. Galima tiesti ir po geotekstile.

 

 

 

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.