+370 699 43839

Patarimai

Lašelinis laistymas

Apie lašelines laistymo sistemas pasakoja UAB „Horticom” atstovas Minijus Vigėlis.

Šiandieninės naujovės supaprastina bet kokios srities darbus ir leidžia maksimaliai sumažinti sąnaudas. Ne išimtis – ir žemės, sodo darbai. Bet kokio augalo priežiūrai būtina palaikyti tinkamą dirvos drėgmę, reguliariai laistyti. Tačiau kas mėgsta nešioti vandens sklidinus kibirus, ypač kai prižiūrimas sklypas yra didelis? Labai patogi išeitis – lašelinės laistymo sistemos.

Kaip veikia lašelinė laistymo sistema?

Lašelinė laistymo sistema sudaryta iš vandens žarnų ar vamzdžių, kuriuose tam tikrais atstumais įmontuoti lašintuvai. Vamzdžiai, žarnos išvedžiojami darže, sode, gėlyne, šiltnamyje – ten, kur reikalingas nuolatinis laistymas. Būtent iš jų kapsi ar bėga reikiamas vandens kiekis.Į vamzdį dar galima įstatyti kompensatorių, kuris praleidžia tam tikrą vandens kiekį, o ant jo uždėti vadinamąjį „voriuką” – žarnelę su smeigtukais, kurie smeigiami prie augalo.

Kokie yra lašelinės laistymo sistemos privalumai?

Lašelinė laistymo sistema užtikrina vandens patekimą tiesiai į augalo šaknis. Taip laistomi augalai tampa atsparesni ligoms, auga stabiliai ir vienodai, yra sveiki ir stiprūs. Šis laistymo būdas ir sveikesnis, ekologiškesnis: lašelinėse laistymo sistemose esantys specialūs trąšų dozatoriai tiksliai paskirsto cheminių medžiagų kiekį augalui.
Dar vienas lašelinės laistymo sistemos privalumas – mažiau ravėjimo. Laistydami augalus darže ar šiltnamyje, nenoromis paliejame ir aplink augančias piktžoles. O lašelinė laistymo sistema vandenį su visomis maistingomis medžiagomis kiekvienam augalui paskirsto tolygiai ir nukreipia jį tiesiai į šaknis.

Lašelinė laistymo sistema yra itin ekonomiška išeitis, leidžianti taupyti tiek vandenį, tiek jėgas. Jos įrengimas nereikalauja specifinių žinių – vadovaujantis instrukcijomis, nesudėtinga susimontuoti patiems.

Kokiems dirvožemio plotams tokia laistymo sistema labiausiai tinka?

Lašelinė laistymo sistema tinka tiek dideliems ūkiams, medelynams, tiek individualiai sodininkystei, šiltnamiams, atvirai dirvai. Svarbu tinkamai ją išsirinkti.

Laistymo patiesalai – vazoninių Gėlių priežiūrai

Kapiliariniai veltiniaipaklotai yra plačiai naudojamas vazonų gėlių laistymo būdas. Sistemos įrengimas pigus, paprastas: ant lentynų klojama polietileninė plėvelė, o ant jos – kapiliarinis veltinispaklotas, kurį drėkina paprasčiausi vandens lašintuvai. Ant pakloto statomi vazonėliai su gėlėmis. Kapiliarinės sistemos veikiamas vanduo vazonėlyje kyla iš apačios į viršų, tolygiai drėkindamas substratą. Kaip žinia, laistant iš viršaus, ant lapų lieka dėmės, susidaro sąlygos plisti ligoms, sunku tolygiai palieti visus augalus – kapiliarinis laistymas šių trūkumų neturi.Veltinispaklotas, sudarytas iš natūralaus ir sintetinio pluošto, su juo esantis polietilenas užtikrina stiprumą ir ilgą galiojimo laiką. Smulkiai perforuota (150000 skylučių/m2) polietileno plėvelė neleidžia augalų šaknims įsiskverbti į paklotą. Tiek paklotas, tiek plėvelė rulone susukti kartu.Prieš kitą naudojimą paklotą galima pagarinti ar apdoroti priemonėmis nuo dumblių. Veltinis atsparus beveik visoms dezinfekavimo priemonėms, fumigantams, amoniakui ir 50% praskiestoms rūgštims. Po apdorojimo garu veltinis gali susitraukti, todėl reikėtų palikti 5–7% lentynų ilgio užlaidas

Laistymo žarnos išvedžiojamos darže, sode, gėlyne, šiltnamyje – ten, kur reikalingas nuolatinis laistymas.

Susiję straipsniai Laistymo įranga vejai

 

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.