Parduotuvė: +37064055875

Biuras:          +37069943839

Patarimai

Paruoškite šiltnamį naujam sezonui

12-03-2024

 

Siekiant užtikrinti optimalias augalų augimo sąlygas, labai svarbu paruošti šiltnamį po žiemos naujam sezonui

 


 

 Bendrieji patarimai visiems šiltnamiams:

1. Kruopščiai Išvalykite šiltnamio vidų, pašalinkite šiukšles, sudžiuvusius augalus ir sudygusias piktžoles, taip sumažinsite kenkėjų ir ligų atsiradimo bei plitimo riziką.

2. Patikrinkite, ar šiltnamio konstrukcijoje nėra pažeidimų, pvz., sudužusių stiklų, atsilaisvinusių polikarbonato plokščių ar plėvelės įplyšimų. Pataisykite arba pakeiskite visas pažeistas dalis, kad užtikrintumėte tinkamą izoliaciją ir konstrukcijos vientisumą.

4. Jei šiltnamis dengtas stiklo arba polikarbonato plokštėmis, išvalykite jas iš vidaus ir išorės, taip užtikrinsite maksimalų šviesos pralaidumą. Norėdami pašalinti nešvarumus, dulkes ar samanas, naudokite švelnų ploviklį ir minkštą šepetėlį arba kempinę.


 

Jei jūsų šiltnamis dengtas plėvele:

1. Apžiūrėkite šiltnamio plėvelę, ar nėra įplyšimų, skylių. Pakeiskite pažeistas dalis, kad išlaikytumėte tinkamą izoliacijos ir drėgmės lygį.
 
2. Jei plėvelė atsipalaidavo žiemos audrų metu arba dėl temperatūros svyravimų, būtinai ją įtempkite.

3. Jei jūsų šiltnamis yra saulėtoje pusėje, rekomenduojame dalį jo padengti plėvelei skirtu temdymo skysčiu NIXOL. Karštomis ir saulėtomis dienomis tai padės užtikrinti tinkamą mikroklimatą šiltnamio viduje.

         

Daugiau informacijos apie temdymo skystį NIXOL rasite čia 


 

Jei jūsų šiltnami dengtas polikarbonatu:

1. Nuvalykite polikarbonato plokščių vidinį ir išorinį paviršius, kad pašalintumėte nešvarumus, dulkes ir samanas. Kad nesubraižytumėte plokščių, naudokite neabrazyvinę kempinę arba audinį.

2. Patikrinkite kanalus tarp polikarbonato plokščių, ar nėra drėgmės ar kondensato. Užtikrinkite tinkamą drenažą, kad nesusikauptų vanduo, dėl kurio gali atsirasti pelėsis ir miltligė.

3. Patikrinkite, ar polikarbonato plokščių kraštuose ir sujungimo vietose nėra tarpų arba nesandarumų.

Kad išvengtumėte šilumos nuostolių ir skersvėjų, užsandarinkite juos. Plėvelės ar polikarbonato sandarinimui rekomenduojame naudoti PREMIUM POLY PATCH remontinę juostą šiltnamių plėvelei.

Daugiau informacijos apie PREMIUM POLY PATCH juostą rasite čia


 

Jei jūsų šiltnamis dengtas stiklu:

1. Patikrinkite, ar stiklo plokštėse nėra įtrūkimų, įskilimų ar atsilaisvinusių tvirtinimo detalių. Pakeiskite pažeistus stiklus, kad išlaikytumėte izoliaciją ir išvengtumėte šilumos nuostolių.

2. Nuvalykite vidinį ir išorinį stiklo plokščių paviršius, kad padidintumėte šviesos pralaidumą. Stiklų valymui naudokite naudokite stiklo valiklį arba acto ir vandens tirpalą.

3. Apžiūrėkite stiklų rėmelius, ar nėra susidėvėjimo ar tarpų. Pakeiskite susidėvėjusius sandariklius ir prireikus užtepkite naujo sandariklio, kad išvengtumėte šilumos nuostolių.

4. Jei jūsų šiltnamis yra saulėtoje pusėje, rekomenduojame dalį jo padengti stiklui skirtu temdymo skysčiu NIXOL. Karštomis ir saulėtomis dienomis tai padės užtikrinti tinkamą mikroklimatą šiltnamio viduje.

Daugiau informacijos apie temdymo skystį NIXOL rasite čia 


 

Dar vienas būtinas žingsnis ruošiantis naujam sezonui yra šiltnamio dezinfekcija. Šiltnamio dezinfekcija panaikina likusius nuo praeito sezono, ar prisikaupusius žiemos mėnesiais kenkėjus bei ligų sukėlėjus. Bei padeda paruošti sveiką aplinką naujiems augalams

Dezinfekcines medžiagas/priemones rinkitės atidžiai, atsižvelgdami į gamintojo pateiktas instrukcijas ir rekomendacijas. Atkreipkite dėmesį, kad ne visos priemonės, kurios tinka stikliniams šiltnamiams, tiks ir plėvele ar polikarbonatu dengtiems šiltnamiams. Būtinai dėvėkite tinkamas asmenines apsaugos priemones (AAP), pvz., pirštines, akinius ir kaukę, kad apsisaugotumėte nuo sąlyčio su dezinfekavimo priemone.

1. Prieš naudodami dezinfekavimo priemonę, kruopščiai nuvalykite visus šiltnamio paviršius, kad pašalintumėte nešvarumus, šiukšles ir organines medžiagas. Jei reikia, naudokite vandenį, švelnų ploviklį ir šveitimo šepečius ar kempinėles.

2. Laikykitės visų gamintojo nurodytų naudojimo rekomendacijų. Taip dezinfekcija bus veiksminga.Daugiau apie šiltnamių dezinfekcijos priemones rasite čia


 

Dirvožemio paruošimas šiltnamyje yra taip pat labai svarbus siekiant užtikrinti palankias augalų auginimo sąlygas

 1. Dirvožemio tyrimas.
Jei turite galimybių, atlikite dirvožemio tyrimą, kad nustatytumėte jo pH lygį ir maistinių medžiagų kiekį. Tai padės nustatyti visus trūkumus ar disbalansą, kuriuos reikėtų ištaisyti.

 2. Sureguliuokite pH lygį.
Jei dirvožemio pH testas rodo, kad pH lygis yra per aukštas arba per žemas optimaliam augalų augimui, atitinkamai pakoreguokite:

- Norėdami padidinti pH (kad dirvožemis būtų mažiau rūgštus), į dirvą įberkite kalkių.

- Norėdami sumažinti pH (padidinti dirvožemio rūgštingumą), papildykite dirvą elementine siera arba rūgštinėmis organinėmis medžiagomis, tokiomis kaip pušų spygliai ar rūgščios durpės.

 3. Pašalinkite šiukšles.
Pradėkite nuo dirvožemio paviršiaus pašalindami visas šiukšles, piktžoles ar augalinės medžiagos likučius.

 4. Dirvožemio vėdinimas.
Dirvožemio vėdinimas yra būtinas skatinant šaknų augimą ir gerinant drenažą. Po žiemos būtina dirvą gerai išpurenti.

 5.Papildyti organinėmis medžiagomis.
 Į dirvą įterpkite organinių medžiagų, tokių kaip kompostas, gerai perpuvęs mėšlas. Organinės medžiagos gerina dirvožemio struktūrą, padeda sulaikyti drėgmę ir suteikia augalams būtinų maistinių medžiagų.

 6. Tręšimas:
 Trąšas rinkitės skirtas planuojamiems auginti augalams ir laikykitės ant trąšų pakuotės nurodytų tręšimo normų.

 7. Dirvožemio drėgmė.
Prieš sodindami įsitikinkite, kad žemė yra pakankamai drėgna, bet neužmirkusi. Jei žemė sausa – paliekite, jei užmirkusi – išpurenkite ir išvėdinkite šiltnamį.

 8. Mulčiavimas:
Apsvarstykite galimybę ant dirvos paviršiaus uždėti organinio mulčio, pvz., šiaudų, medžio drožlių ar susmulkintų lapų, sluoksnį. Mulčias padeda išsaugoti dirvožemio drėgmę, slopina piktžolių augimą ir mažina dirvožemio temperatūros svyravimus.

9. Sėjomaina:
Taikykite sėjomainą šiltnamyje, kad išvengtumėte maistinių medžiagų išeikvojimo ir sumažintumėte dirvožemyje plintančių ligų riziką.


 

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.