+370 5 2777 483

Patarimai

Vejos įrengimas

26-01-2012

Vejos įrengimas yra atsakingas darbas. Prieš įrengiant veją būtina labai kruopščiai paruošti dirvą, pasirinkti tinkamą žolės sėklos mišinį. Neužmirškite padaryti planą ir jame pažymėti kur bus įrengtas kiemo apšvietimas, išvedžioti laidai, o taip pat vamzdžiai požeminiai laistymo sistemai.

Dirvos paruošimas

Vietoje, kur sėsite veją, turi būti geras drenažas, kad veja neužmirktų. Prieš vejos sėjimą žemė perkasama iki 35cm. gylio, paviršius išlyginamas, nurenkami akmenys, senos velėnos likučiai, piktžolių šaknys. Dirvą reikia gausiai palieti ir palikti 2-3 savaitėms, kad gruntas natūraliai susigulėtų. Jei piktžolių labai daug, galima nupurkšti herbicidais, nupurškus sėti galima tik po 2-3 savaičių. Po to, kai gruntas susigulės, viršutinį sluoksnį reikia išlyginti.

  

Vejos geriau auga lengvesnėse dirvose. Jei dirva sunki ar molinga, reikia užpilti 10-15cm. smėlio sluoksnį ir sumaišyti su viršutiniu dirvos sluoksniu. Kartais galima naudoti ir durpes.

Prieš sėją ar sėjant reikia įterpti vejai skirtas kompleksines trąšas, rekomenduojama trąšų norma 30-50g/kv.m.

 

Sėjimas

Optimalus vejos sėjimo laikas pavasarį nuo balandžio vidurio, oro temperatūrai pakilus aukščiau 12ºC iki gegužės pabaigos. Rudenį geriausias sėjimo laikas yra nuo rugpjūčio vidurio iki rugsėjo pabaigos. Svarbiausia, kad iki šalnų veja spėtų suželti ir būtų bent vieną kartą nupjauta.

  

Sėti reikia į drėgną supurentą žemę. Sėklos sėjamos sėjamąja mašina arba rankiniu būdu tolygiai visoje teritorijoje, kryžminiu būdu. Pasėtas sėklas reikia grėbliu įterpti į 0,5-1cm. gylį ir paviršių voluoti, geriausia tam tinka rumbuotas arba tinklinis volas. Tai palengvina sėklų dygimą.

 

Laistymas

Pasėjus laistoma dažnai, bet saikingai, kad būtų palaikoma reikiama drėgmė, tačiau vandens srovė neatidengtų ir neišplautų sėklų. Laistyti patariama anksti ryte. Pagrindinis požymis, kad veją reikia laistyti – drėgmės trūkumas dirvoje 2–3cm. gylyje.

          

 

Vejos pjovimas

 2–3 dienos prieš pirmą pjovimą patariama veją voluoti – taip sustiprinamos žolės šaknys. Pirmą kartą veją reikia pjauti, kai ji užauga 8-10cm. aukščio. Sporto renginiams skirtą veją reikia pjauti 3cm., o dekoratyvinę – 2,5cm. aukščiu. Sausais ir karštais birželio – liepos mėnesiais pjovimo aukštį reikia padidinti iki 4–5cm., o nupjautą žolę ne surinkti, bet susmulkinus paskleisti ant vejos (mulčiuoti). Prieš pjaunant reikia pašalinti kurmiarausius, kad nesugadinti vejapjovės.

 

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.