Augant žolei viršutiniam dirvožemio sluoksnyje kaupiasi nupjautos žolės likučiai. Tam tikru vejos augimo, formavimo periodu tai yra reikalingas procesas, užtikrinantis drėgmės išsaugojimą, papildomą tręšimą. Tačiau su laiku, per didelės velėnos viršutinis sluoksnis pradeda kenkti vejai. Jis trukdo vandens, saulės ir deguonies patekimui į dirvą, ten kur yra augalo šaknys. Tai trukdo augalo augimui. Žolė pradeda skursti.
Vejos valymas su grėbliu. Vaizdas po aeravimo. Vaizdas prieš ir po vejos valymo.
Agresyvios priežiūros, tokios kaip aeravimas, skarifikavimas poreikis priklauso nuo vejos tipo, jos būsenos, amžiaus. Jaunos vejos dažniausiai iki 4-5 metų dar nebūna tiek užterštos ir jų priežiūra gali būti minimali. Užtenka ją pavasarį iš grėboti paprastu grėbliu.
Seniau augančias vejas rekomenduojama 2-3 metai apdirbti stipresniais įrankiais: aeratoriais arba skarifikatoriais. Tai ypač efektyvu esant didesniems vejos plotams. Šie prietaisai laisvai sudrasko paviršinį dirvos sluoksnį, tuo pačiu ir viršutines vejos šaknis. Tai paskatina žoles aktyviau šaknytis, augti. Į dirvos gilumą laisvai patenka deguonis ir maistinės medžiagos.
Aeravimo poveikis augalo šaknų sistemai. Atsinaujina augalų šaknų sistema, gauna daugiau deguonies ir vandens.
Paprastas būdas padaryti kiaurymes. Tai ką būtina pašalinti iš vejos.
Atliekant vejos priežiūros darbus būtina prisiminti, kur išvedžiota požeminė vandens laistymo sistema arba apšvietimo kabeliai.